Zlonín
obec Zlonín

Vyhledávání

rozšířené vyhledávání

Informace o dopravní situaci v obci Zlonín

Informace o dopravní situaci v obci Zlonín

Vážení spoluobčané,

na následujících řádcích bych Vás chtěl informovat o dopravní situaci v naší obci.  Popíšu, co obec může, co připravuje a co nemůže.

Autobusová doprava

Na organizátora Integrované dopravy ve Středočeském kraji (IDSK) a Pražské integrované dopravy (ROPID) je zaslán požadavek na prodloužení linky 656 do oblasti Čakovic-Globus.

Požadavek na zajíždění některé z ostatních linek do obce jsou zamítány ze dvou důvodů a to:

  1. Máte přímé vlakové spojení do centra Prahy
  2. Došlo by k neúměrnému časovému prodloužení dojezdových časů příslušných linek

 

Dopravní značení a provoz na silnici

    Informace, které Vám nyní poskytnu jsou výsledkem posledního jednání na

Státním fondu dopravní infrastruktury a na Policii ČR v Brandýse nad Labem.

Zakázat projíždění kamionů přes obec není v současné době možné. Policie navrhuje společné jednání všech zainteresovaných obcí na území ohraničeném Kostelcem nad Labem, Neratovice, Mratín, Měšice, Zlonín na kterém by se hledal optimální způsob pohybu kamionů.  S tím, dle mého názoru, je spojen problém, kdo toto jednání vyvolá, ale hlavně kdo potom zaplatí projekt, který dá na papír to co se dohodne, pokud se něco vůbec na tomto fóru, dá dohodnout. Světlo na konci tunelu nevidím.

 

   Zpomalení projíždějících aut je možné jen pomocí Radarů, optické brzdy (bílé pruhy na silnici), namalování 40 na silnici. Všechny ostatní řešení (zpomalovací prahy, semafory apod.) nejsou přípustné. Doporučení policie je zřídit si vlastní obecní policii nebo se spojit s jinou obcí. Toto jsem zkoušel s několika sousedními obcemi. Bez úspěchu neboť se sami potýkají s nedostatkem pracovníků a tudíž nestíhají pokrýt vlastní potřeby.

Státní policii v Odolené Vodě jsem opakovaně žádal o pomoc, s nulovým výsledkem.

Za této situace si zastupitelstvo vytýčilo následující cíle ke zvýšení bezpečnosti chodců v obci :

-  vybudování maximálně možného počtu chodníků. Vyprojektovány jsou chodníky podél silnice III/94 směr Měšice/Nová Ves a podél silnice III/93 směr Mělnická od žel. přejezdu na úroveň Zeleného Zlonína. Na tyto projekty je požádáno o stavební povolení. Financování předpokládáme z dotace z fondu MAS nad Prahou a SFDI.

Předpokládaná doba realizace je jaro 2020.

-  druhou část chodníku podél silnice III/93 na úrovni  Zeleného Zlonína má vybudovat developer. Na tento chodník naváže třetí část chodníku k hlavní silnici I/9 Mělnické, k jehož realizaci je nutné vykoupit pozemky přiléhající k této silnici. Kupní smlouvy by, mělo Zastupitelstvo obce schvalovat na veřejném zasedání 27.8.2019. Po schválení těchto smluv bude zadáno vypracování projektové dokumentace.

Předpokládaná doba realizace bude podzim 2020.

-  další částí chodníku podél silnice III/93 bude chodník mezi přechodem pro chodce a zatáčkou na Měšice v centru obce. Na tuto část se zpracovává projektová dokumentace a bude vybudován developerem.

Předpokládaná doba realizace bude podzim 2020.

-   V současné době řešíme změnu dopravního značení na hlavní silnici I/9 s cílem snížit rychlost v místě křížení se silnicí III/093. Policie ČR a Krajský úřad Středočeského kraje  nesouhlasí  s naším návrhem na snížení rychlosti na  50 km / hod a odsouhlasily obousměrně 70 km v hod.

 

Jak vidíte, není úplně lehké prosazovat věci vedoucí ke zklidnění provozu na silnicích v naší obci. Výše uvedenými informacemi, jsem Vám chtěl ukázat,

 že i přes výše uvedené problémy s řešením dopravy v obci, zastupitelstvo nijak nerezignovalo na řešení dopravy a rámci možného, se bude snažit situaci zlepšovat.

Datum vložení: 14. 8. 2019 11:49
Datum poslední aktualizace: 14. 8. 2019 11:50
Autor: správce web

Informace e-mailem

Novinky e-mailem

Firmy a služby

Východ a západ slunce

Slunce vychází:06:06

Slunce zapadá:20:01

Svátek

Dnes je 26.8.2019

Svátek má Luděk

Datum a čas

Dnes je pondělí, 26. 8. 2019, 6:46:35

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 1
DNES: 46
TÝDEN: 46
CELKEM: 26000

...

„Největší burza motorek v České republice právě u nás ve Zloníně“